Pompy Honda
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Skorpion - wentylator oddymiający

Wentylatory oddymiające przeznaczone są do stosowania w akcjach ratowniczo-gaśniczych w celu wypchnięcia produktów spalania z obiektu objętym pożarem, obniżenia temperatury gaszenia i bezpieczeństwa pracy strażaka. Wentylator może być stosowany do przewietrzania pomieszczeń użyteczności publicznej w przypadku uruchomienia stałej instalacji gaśniczej CO2. pojawienia się w pomieszczeniu innych szkodliwych gazów.
Skorpion - wentylator oddymiającySkorpion - wentylator oddymiający
Cena sprzedaży 5842,50 zł
Opis

Urządzenie posiada płynną regulację konta nachylenia. Napęd stanowi silnik Honda GX160 o mocy 4,8 KM (zgodnie z normą SAE J1349) w opcji napęd silnikiem elektrycznym. Zastosowany silnik spalinowy posiada system odcięcia zapłonu w przypadku nagłego spadku poziomu oleju lub zbyt dużego kąta przechylenia wentylatora, co zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniem. Silnik napędza bezpośrednio śmigło wentylatora.

Ze względu na niewielkie wymiary i małą masę wentylator doskonale sprawdza się w miejscach trudno dostępnych. Świetnie nadaje się jako dodatkowe wyposażenie lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych. W opcji wyposażenia głowica mgłowa i przystawka generatora piany lekkiej.

Skorpion - wentylator oddymiający - dane techniczne

Wydajność wg AMCA 240 22.000 m3/h
Wymiary sze/wys/głęb 530/540/420 mm
Średnica wirnika 40 cm
Obroty silnika 3400 obr/min
Waga 27 kg